Mobil Vinç Ehliyeti

 Mobil vinç operatörlük belgesi ve mobil vinç ehliyeti vermeye yetkili Olcay İş Makineleri Kursu. İstanbul Avrupa yakası Güngören İlçesinde bulunmaktadır. Mobil Vinç Ehliyeti hakkında detaylı bilgi için kursumuzu arayabilirsiniz.

Mobil Vinç ehliyeti – Mobil Vinç belgesi operatörü belgesi hakkında sayfamızda detaylı bilgileri bulabilirsiniz!

Mobil Vinç Ehliyeti Operatörlük Belgesi nedir?

Mobil vinç ehliyeti operatörlük belgesi Mobil vinç iş makinelerinin kullanılması için Kanunen ve yönetmelikler gereği alınması zorunlu bir belgedir.

Mobil Vinç belgesi Ehliyeti Alınması zorunlumudur ? Yasal dayanağı nedir ?

Mobil Vinç Operatörü olmak isteyen veya daha önceden bu mesleği yapanları eğitme ve sınav sonucunda sertifika verme yetkisi Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Ruhsatlı Özel İş Makineleri Kurslarına aittir.

Ülkemizde Milli Eğitim Bakanlığı’nın izni olmadan eğitim kurumu açılamaz ve İş makineleri Kursları da Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Muhtelif Kurslar olarak İş ve İşlemlerimizi yapmaktayız Sürücü Kursları Operatörlük belgesi veremez ancak bağımsız İş Makineleri Kursları bu eğitimleri ve sınavlar neticesinde sertifikaları vermeye yetkilidir.

Özel İş makineleri kursuna devam edip Mobil Vinç belgesi operatörlük eğitimi alarak sürücü belgenize işletebileceğiniz tek belge İş Makinaları Kurslarından alınan Operatörlük Sertifikasıdır. Başka kurumlardan alınan ve alınacak belgeler Emniyet Müdürlüğü sistemlerinde görülmediğinden G sınıfı ehliyete dönüştürülemez.

Resim

                Trafik Kanunun ve Yönetmeliklerine göre Araç trafiğine açık Kara Yolunda Mobil Vinç ( kamyon üstü hiyap hiap vinç ) türü İş Makineleri kullanacak kişiler Operatörlük belgesini Ehliyetine işletmek zorundadır.

Lastik Tekerlekli iş makineleri operatör belgeleri ehliyet işletilebilir.

Aksi durumda her hangi bir kaza veya olumsuzluk durumunda sürücü belgesi ehliyetsiz sayılırlar bu Mobil Vinç Operatörünü ve İşverenini zor durumda bırakır. Yeni Tip Ehliyetlerde İş Makineleri Operatörlük Belgeleri ehliyetin arkasında 12. Satırda kod olarak yazılmaktadır.

 Bu Kodlar Operatörlük Belgesi sınıfına göre değişir. Mobil Vinç belgesi için Ehliyet Kodu: 105.31 dir ( İş Makinası Ehliyetine g sınıfı  yazılacak kodlar )

İş Güvenliği denetmenleri uzmanları işyeri denetimlerinde Mobil Vinç belgesi Operatörlük Belgesi talep etmektedirler. 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa göre işverenler çalışanlarına yaptıkları işlerle ilgili eğitim aldırmak zorundadır.

 Mesleki eğitimi olmayan çalışanın uğradığı kazalarda çalışanına eğitim aldırmayan kurumlar asli kusurlu sayılmaktadır.

 Mobil Vinç belgesi belgesi sertifikası nedir?

                Mobil Vinç Belgesi Sertifikası : İş Makinesi Kursuna devam edip Mobil Vinç Operatörlük Eğitimi ve Sınavlarını aldıktan sonra İlçe Milli Eğitim tarafından onaylanıp İş Makinesi Kursu tarafından size teslim edilen Kurs bitirmeMobil Vinç  sertifikası belgesidir. Bu belge ile sadece kapalı mekanlarda, depo, antrepo, fabrika içi ve bahçesi gibi taşıt trafiğine kapalı yerlerde Mobil Vinç kullanabilirsiniz.

* Mobil Vinç belgesi Ehliyeti  G sınıfı ehliyet nedir?

Mobil Vinç türündeki iş makinesini trafikte, kapalı yada açık alanda sahada, şantiye, depo vb içinde yasal olarak kullanabilmeniz için gerekli sürücü belgesidir. Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Müfredatında Kaldırma – Yükleme ( Mobil Vinç belgesi ) İş Makinesi Operatörü Eğitimi İş Makinesi Operatörü Kurs Programı olarak geçer.

 Mobil Vinç kullanmanız için gerekli belge Mobil Vinç belgesi Operatör Ehliyeti dir. Aşağıda Mobil Vinç ehliyeti hakkında tüm detaylar açıklanmıştır. Detaylı Sorularınız için iletişim linkinden bize ulaşabilirsiniz.

Mobil Vinç belgesi ehliyeti nereden alınır? İş Makineleri kursundanmı almak gerekir ?

Olcay İş Makineleri Kursu gibi Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünden Yetkili Ruhsatlı Özel İş Makineleri Kurslarından alınır.

Ruhsatı olmayan başka yerlerden alınmaz Örnek: Sürücü Kursları bu konuda yetkili değillerdir.

Mobil Vinç belgesi ehliyeti alma ve sınav süreci?

Mobil Vinç belgesi Belgesi Nasıl Alınır?

Mobil Vinç belgesi Ehliyeti Nasıl alınır ?

Mobil Vinç Operatörlük Belgesi almak için ilk önce Olcay İş Makineleri Kursu gibi Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğün’den Yetkili Ruhsatlı Özel İş Makineleri Kursuna kaydolmak gerekir.

Operatörlük Belgesi tek bir sınıf belge değildir. Sürücü belgelerinde olduğu gibi her iş makinesinin belgesi ayrıdır. Operatörü olacağınız tercih edeceğiniz iş makinasına göre uygun operatörlük belgesini almanız gerekmektedir.

Olcay İş makinesi kursumuza başvuru yaptıktan sonra Önce kurs bünyesinde teorik eğitim daha sonra uygulama alanımızda makine teorik ve Bire bir Mobil Vinç kullanarak müfredatta belirtilen şartlarda uygulama eğitimi alacaksınız. Bu eğitimler tamamlandıktan sonra Mobil Vinç ehliyeti Sınav süreci başlayacaktır.

                Mobil Vinç belgesi sınavı önce Güngören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün belirlemiş olduğu okulda yazılı sınavı yapılacak olup ve aynı gün yazılı sınavdan başarılı olan adaylarımızı Arnavutköy İlçesi Çilingir Köyünde bulunan iş makineleri uygulama alanımıza götürerek uygulama sınavımız yapılacaktır.

 

Mobil Vinç Yazılı sınav başlama saati :09:00 ( Ancak kursta toplanma saatimiz 8 dir )

Mobil Vinç Uygulama Sınavı başlama saati : 12:00

                  Kaldırma Yükleme Mobil Vinç belgesi Operatörlük belgesi yazılı sınavında 40 adet soru sorulacak olup başarılı olabilmek için en az 28 net alıp 70 alan aday başarılı sayılacaktır.

                 Mobil Vinç Operatörlük belgeleri uygulama sınavında ise kaldırma yükleme Mobil Vinç ehliyeti alacak olanlar Kursumuza ait 5 Tonluk kamyon üstü Mobil Vinç ile uygulama sınavına gireceklerdir.

Sınav ertesi başarılı olan adayların Operatörlük belgeleri düzenlenip Güngören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edilir ve Mobil Vinç belgesi Operatörlük sertifikaları tarafımıza geldiğinde tarafınıza bilgi verilip alınması sağlanır.

Operatörlük belgesi kazananlara aşağıda örnekleri bulunan Milli Eğitimden Onaylı belgeler teslim edilir..

*Mobil Vinç belgesi operatörlük belgesi İle Hangi Makineler Kullanılabilir….

Mobil Vinç belgesi Operatör belgesi Kamyon üstü mobil vinç, paletli veya lastikli mobil vinçler yapısı itibarıyla mobilize olarak imal edilmiş Mobil Vinç türleri kullanılabilir

Mobil Vinç Ehliyeti ne kadar sürede alınır ?

Mobil Vinç belgesi Ehliyeti için Her ayın 15 ne kadar başvuru yaparsanız Bir sonraki ay yapılacak sınava katılabilirsiniz Ortalama 40-45 gün içinde Mobil Vinç ehliyeti belgenizi alırsınız.

 Son Başvuru tarihi ne zaman ? En yakın Mobil Vinç belgesi ehliyeti sınav tarihi ne zaman ?

Mobil Vinç belgesi ehliyeti sınavları ayda bir yapılmakta olup. Başvuru tarihine ve bölgelere göre değişiklik gösterebilir.

 Mobil Vinç belgesi ehliyeti için gerekli belgeler nelerdir?

  • 1 adet fotoğraf
  • Sağlık Raporu ( sürücü olur raporu )
  • Sabıka Kaydı ( Adliye, Kaymakamlık veya E-Devlet sitesinden )
  • Diploma veya öğrenci Belgesi
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi

 

* Mobil Vinç belgesi ehliyeti fiyatları kaç paradır ?

                Mobil Vinç belgesi kursu ücretleri senelik olarak belirlenir olduğumuz sene içinde geçerli olur 2018 yılı Mobil Vinç belgesi kursu ücretleri hakkında bilgi almak için Olcay İş makineleri Kursumuzu arayabilirsiniz.

 Mobil Vinç belgesi kursu haricinde yapacağınız başka masraflarınızda olacaktır. Evrakların hazırlanması 2018 yılı Mobil Vinç belgesi sınav ücreti, 2018 yılı sağlık raporu ücreti, 2018 yılı ehliyet harcı, 2018 yılı ehliyet kartı ücreti gibi masraflarınız olur.

 

* Mobil Vinç belgesi sertifikasını ehliyete işletmeden Mobil Vinç kullanabilirmiyim?

Taşıt Trafiğine açık Karayoluna çıkmadığınız sürece Mobil Vinç sertifikası ile Mobil Vinç kullanabilirsiniz.

* Mobil Vinç belgesi sertifikasının sürücü sertifikası gibi süresi varmıdır ?

                Mobil Vinç belgesi sertifikası sürücü sertifikası ( ehliyet ) gibi 2 yıl süresi yoktur. İstediğiniz zaman ehliyete çevirebilirsiniz.

Mobil Vinç belgesi ehliyeti alma şartları nelerdir?

Mobil Vinç belgesi ehliyeti alma yaşı kaçtır? 

Mobil Vinç belgesi İş makinası ehliyeti almak için 18 yaşını bitirip 19 yaşından gün almak gerekir

* Mobil Vinç belgesi belgesi için hangi sınavlara girilecek?

                Mobil Vinç belgesi operatörlük belgesi sınavı iki aşamadan yapılmakta olup önce yazılı akabinde aynı gün Mobil Vinç belgesi kullanarak uygulamalı Mobil Vinç belgesi sınavına girilir.

 

Loder Kepçe Belgesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir