Manlift Belgesi Nereden Alınır, Fiyatları Nedir?

Manlift Belgesi Nereden Alınır, Fiyatları Nedir?

Manlift, personel ve yük yükseltme aracı olup inşaat sektöründe eklemli makaslı teleskopik platform adı altında da kullanılmaktadır. Kullanım alanları ve işlevleri oldukça geniştir.

Manlift, makaslı eklemli platform personel ve yük yükseltici aracının amaçları, kullanım alanları ve işlevi;

Genelde düz zeminlere sahip şantiyelerde, inşaat sahalarında, yapı içlerinde tercih edilen manlift, makaslı platformlar fabrikalarda ve yükleme alanlarında da genelde tercih edilmektedir.

Şantiyelerde inşaat sahalarında yapı içlerinde yüksekte çalışma ihtiyacı doğduğunda manlift iş makinaları rahatlıkla tercih edilip kullanılabilir.
Manliftleri otomobil ya da diğer araçlar gibi herkes kullanamamaktadır. Kullanacak kişinin operatör olması ve Manlift ehliyetine sahip olması gerekmektedir.

Manlift Belgesi Nedir?
Manlift belgesi;

Lastikli, paletli yürüyüşlü dizel şarjlı motorlu Manlift örümcek Personel Yük yükseltici makaslı platform Eklemli platform makinelerini kullanmak için alınması Kanunen zorunlu olan operatörlük belgesine Manlift ehliyeti operatör belgesi denilmektedir.

Manlift Belgesi Nereden Alınır?
Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünden Manlift operatörlük belgesi vermeye yetki alan İş Makineleri Operatörlük Kursları tarafından verilmektedir.

İş Kanunları ve Yönetmelikleri gereğince Operatör belgesi olmadan Manlift kullananlar Sürücü belgesi olmadan otomobil kullanılması gibi suçlu sayılmaktadır.

Manlift ehliyeti operatör belgesi alacak olanlar için birtakım şartlar aranmaktadır.

Manlift belgesi kayıt şartlar şunlardır;
Manlift ehliyeti sahibi olmak isteyenler öncelikle İş Makineleri operatörlük Kurslarına kayıt olmalı.

 • 18 yaşını bitirip 19 yaşından gün alanlar,
 • Öğrenim Tahsil şartı en az ilkokul mezunu olan bireyler,
 • Hükümlü olmama şartları
 • Sürücü olur sağlık koşullarını

5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 188, 190 ve 191 inci maddeleri, 21/3/2007 tarihli ve 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanununun 4 üncü maddesinin yedinci fıkrası, 10/7/1953 tarihli ve 6136 sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Kanunun 12 nci maddesinin ikinci ve takip eden fıkralarında belirtilen suçlardan hükümlü olmadığını gösterir adli sicil kaydı .

Sürücü olur sağlık koşullarını taşıyan herhangi bir rahatsızlığı olmayanlar Manlift belgesi alma hakkına sahiptir.

Sürücü olur, sağlık belgesine sahip olması gibi şartlar ön görülmüştür.
Manlift belgesi almak isteyenler herhangi bir ehliyet sürücü belgesine sahip olması da gerekmez. (Taşıt trafiğine kapalı yerlerde belge il kullanılabilir ehliyet G sınıfı olarak işletilmesi şart değildir )

Manlift belgesi almak için gerekli evraklar şunlardır;

 • Manlift Belgesi Almak İçin Gerekli Evraklar
 • 1-Öğrenim belgesi diploma aslı veya öğrenci belgesi
 • 2-2Adet fotoğraf
 • 3-Adli sicil belgesi
 • 4-Sürücü olur sağlık rapor

Manlift Belgesi Fiyatları ;

Manlift ehliyeti fiyatı genellikle bulunduğunuz bölgeye ve şehre göre farklılık göstermektedir. Her İş makineleri kursunun Manlift belgesi fiyatları şartlara göre farklıdır.

Güncel Kurs Ücretlerinin içinde eğitim için verilen Örümcek manlift, makaslı eklemli platform, Personel yük yükseltici iş makinesi ile yapılan uygulama direksiyon eğitimleri, eğitim materyalleri, sınav yapılan okula ve uygulama eğitim alanına gidiş gelişler kurs ücretinin içinde olup. Manlift ehliyeti eğitimleri için hariçten ücret talep edilmez.

Manlift sertifikası kurs ücreti haricinde olanlar ise;
Yazılı ve uygulama direksiyon sınav ücreti
Sürücü olur sağlık raporu ücreti aday tarafından karşılanacaktır.

Manlift ehliyeti operatör belgesi fiyatları için kursumuzu;

 • Sabit Kurs Telefonumuz: 0212 554 31 31
 • Gsm hattımız: 0505 697 38 04
 • Whatsapp Mesaj hattımız: 0505 697 38 0

Telefonlardan arayıp Güncel Manlift belgesi kurs fiyatları hakkında ve tüm detaylar için bilgi alabilirsiniz. Şimdi kursumuzu arayın uzman eğitim danışmanı personellerimiz size yardımcı olsun.

Manlift belgesi nereden alınır, fiyatları nedir? almak için gereken evraklar nelerdir? Bu soruların hepsinin cevabını hemen öğrenmek için sayfamızı okuyabilirsiniz.

Şimdi kursumuzu arayın uzman eğitim danışmanı personellerimiz size yardımcı olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir