Kule vinç belgesi

avrupa_yakasi_kulevinckursu

Kule vinç belgesi

Katagori : Vinç Belgesi

Kasım 2017 Kule Vinç Belgesi Sınavı için Kayıtlarımız Her Ay sonuna kadar devam ediyor

Kursumuzu Arayıp Bilgi Alabilirsiniz.

0212 554 31 31 — 0505 697 38 04

Eylül Kule vinç belgesi başvuru kontenjanımız dolmuştur Bir sonraki dönem açılışı için kayıtlarımız devam etmektedir..
istanbul_kule_vinc_kursu

 

Kule vinç, genellikle şantiyelerde sabit ya da hareketli (genellikle sabit) bir taşıyıcı üzerinde ağır yüklerin yatayda ve düşeyde taşınmasını sağlayan çelik sektöründeki bir makinedir.

Kule gibi yükselen bir gövdesi olduğundan bu şekilde isimlendirilmiştir. Gövde bölümü dışında BOM adı verilen ağırlık taşıyan kolu vardır. Bu kolu dengelemek için bomun arka ucunda denge taşları vardır.

Kule vinçlerin birçok tipi vardır. Kendi başlarına ayakta durabildikleri gibi bina yükseldikçe onunla beraber yükselirler. Yapıya çeşitli aralıklarla atılan bağlantı ankrajlarıyla sabitlenirler.

Kule vinçler yükseltilmek istendiğinde orta kısımlarında bulunan ekleme bölümünün vinci ortadan ayırıp yükseltir, bu oluşan yeni boşluğa vinç dışarıdan gelen ek parçayı kaldırıp yanaştırır.

Yanaşan parça içe alınıp monte edilir ve bağlanır. Kule vinçleri, kule vinç operatörleri yönetir. Gövde ile bomun kesiştiği yerde bulunan kabinde çalışırlar.

 

Kule Vinçleri kullanma yetkisi olan yani kule vinç operatörlük belgesi olan operatörlerin kullanması gerekmektedir..

** Kule vinç operatörlük belgesi almak için gereken şartlar.. **

1- 2 Adet Fotoğraf

2 Adet Birbirinin Aynı Vesikalık Fotoğraf : Yeni çekilmiş ve yüz kısmı ön cepheden çekilmiş vesikalık fotoğraf olmalıdır.

2- Diploma Fotokopisi Noter Tasdikli veya Asıl Belge

DİPLOMA,TASDİKNAME,GEÇİCİ MEZUNİYET BELGESİ,ÖĞRENİM KAYIP BELGESİ NOTER TASTİKLİ veya Asıl Belge ,AÇIK LİSE veya ÜNİVERSİTE’ de okuyanlar ÖĞRENCİ BELGESİ 2 ADET almalıdır.

En az  İlkokul diploması olan adaylar kurslara kayıt olabilir.

3- Sabıka Kaydı (Verileceği kurum kısmına EHLİYET için yazılması gerekmektedir.) E-Devlet internet sitesinden ,Adliyeden veya Kaymakamlıktan

SABIKA KAYDI BELGESİ : Sabıka kaydı dilekçesine konusu : “ EHLİYET “ Olacak,

 

4- Sağlık Raporu

Aile hekimlerinden, özel hastanelerden veya anlaşmalı olduğumuz klinikten

“ G “ Sınıfı Sürücü Olur Sağlık Raporu ( 2 suret )

 

5- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

NÜFUS CÜZDANI Fotokipisi : Nüfus cüzdanının veriliş tarihi 10 yılı geçmiş olmamalıdır

ÖRNEK KULE VİNÇ OPERATÖRLÜK BELGESİ

kule_vinc_belgesi

 

Kule Vinç operatörlük belgesi sınav süreci.
2017 yılının ……….Kule vinç sınavı ……….. 2017 tarihinde yapılması için Güngören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden onay ………….. Bir sonraki sınavımız …………..2017 da 2. veya 3. haftasında olacaktır . Kule Vinç sınavı  Güngören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün belirlemiş olduğu okulda teorik sınavı yapılacak olup aynı gün yazılı sınavdan başarılı olan adaylarımız Arnavutköy İlçesi Çilingir Köyünde bulunan iş makineleri uygulama alanımıza götürerek uygulama sınavımız yapılacaktır.
Yazılı sınav başlama saati :  09:00 ( Ancak kursta toplanma saatimiz 8 dir  )
Uygulama Sınavı başlama saati  : 12:00
Kule vinç Operatörlük belgesi yazılı sınavında 40 tane soru sorulacak olup başarılı olabilmek için en az 28 net alıp 70 puan alan aday başarılı sayılacaktır.

Kulevinç Operatörlük belgeleri uygulama sınavında ise kule vinç belgesi alacak olanlar ……………………………… ile uygulama sınavına gireceklerdir.

Sınav ertesi başarılı olan adayların Operatörlük belgeleri düzenlenip ilçe Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edilir ve Kulevinç Operatörlük belgeleri tarafımıza geldiğinde tarafınıza bilgi verilip alınması sağlanır.
Operatörlük belgesi kazananlara aşağıda örnekleri bulunan Milli Eğitimden Onaylı belgeler teslim edilir..

 

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


2 Comments

fatih öztürk

28 Haziran 2013 at 3:22 am

meraba ben sakarya üniversitesi bilgisayar öğretmenliği bölümü okuyan bir öğrenciyim son senem ünide ama ben kule vinç operatör ehliyeti almak istiyorum nerden başvurucamı bilmiyorum herangi bir kursunu bulamadım , kaç ayda alınır ve üçreti hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum beni bu konuda aydınlatırsanız çok memnun olurum telefon numaram 0534 828 23 38

ahmet

10 Kasım 2013 at 9:45 pm

vinç ehliyeti masrafını öğrenmek istiyorum

Yorum Bırakabilirsiniz