Sticky: G sınıfı ehliyet

G Sınıfı Sürücü Belgesi Nedir?
G Sınıfı Ehliyet nedir ?
G Sınıfı Ehliyet ile Bütün İş Makinelerini Kullanabilir miyim?
G Sınıfı sürücü belgesi ne işe yarar?
G ehliyet hangi araçları kullanır?
G sınıfı ehliyet fiyatları nedir?
G sınıfı ehliyet nasıl alınır?
G sınıfı ehliyeti kimler alabilir?

Tüm bu soruların cevabını sayfamızda bulabilirsiniz. Yada Olcay İş Makineleri Kursumuzu arayabilirsiniz. İletişim

operatör kursu, operatörlük kursu, iş makinaları kursu

2918 sayılı Trafik Kanununa göre G sınıfı ehliyet alabilmek için en az 18 yaşını bitirip 19’dan gün almak gerekmektedir.

Şu andaki yönetmeliğe göre en az ilkokul diploması sahibi olmak gerekli.

G sürücü belgesi iş makinesi operatörlük belgesi olanların Taşıt Trafiğine açık olan yollarda İş Makinesi kullanabilmek için almaları zorunlu ehliyettir.

Operatörlük belgesi olmayanlara verilmemekte olup iş makinası Operatörlük belgesi olanlar her hangi bir sınava tabi tutulmadan sürücü belgesi her hangi bir sınıf ehliyeti var ise Olcay İş Makineleri Kursu veya bir başka iş makineleri kursundan almış oldukları operatör sertifikalarını Emniyet Müdürlüğünden randevu alıp Mevcut ehliyet sınıflarına ek olarak yeni ehliyet düzenlenip aşağıda örnek forklift ehliyeti işli olan G sınıfı ehliyet alabilirler.

g sınıfı ehliyet, forklift g sınıfı, yeni tip forklift ehliyeti, forklift ehliyeti kodu

Her Hangi bir sınıfı sürücü belgesi olmayanlar ise

1- Herhangi bir sınıf sürücü belgesi için sürücü kursuna başvuru yapıp A2,B,C,D sınıfı olabilir bu ehliyetlerden birini kazandıktan sonra ehliyet sertifikası ve operatörlük belgesi ile emniyete müracaat edip yukarıdaki resimde görüldüğü gibi ehliyet düzenlenip g sınıfı ehliyet alabilirler..

 

İşmakinesi Operatörlük belgesi iş sahalarında kullanılan forklift,kazıyıcı yükleyici,vinç vs. gibi araçlar için alınması zorunlu belgedir.

İş Makinesi Operatörlük belgesi almak için adaylar Motordan teorik sınava ve Alacakları Operatörlük belgesi araç cinsine göre uygulama sınavına tabi tutulurlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir