Forklift ehliyeti

Forklift ehliyeti

Katagori : Forklift Belgesi , Genel

Forklift, ağır yükleri ataşmanları aracılığıyla kaldırmak ve özellikle bir araca ya da rafa yüklemek için kullanılan bir çeşit iş makinesidir. Forkliftler daha çok paletlerin üzerine yüklü ağırlıkları taşımak ve kaldırmak için kullanılırlar.

 

Forkliftlerin elle hareket ettirilebilen küçük modelleri olduğu kadar büyük ve motorlu olan kamyon tipi modelleri de vardır. Açık alanlarda kullanım için dizel motorlu tipleri ve kapalı alanlarda kullanım için elektrik motorlu ya da akülü tipleri vardır.

 

Bu aracı forklifiti kullanabilmek için alınması gereken belgeye forklift belgesi denir….

 

Forklift operatörü kimdir:

 

Forklift Operatörü, kendi başına ve belirli bir süre içerisinde, forklift kullanarak, çeşitli yükleri emniyetli bir şekilde yükleme, boşaltma ve forkliftin bakım ve kontrolünü yapma bilgi ve becerisine sahip nitelikli kişidir.

 

Forklift operatörlük belgesi ile hangi makineler kullanılır:

 

Forklift belgesi ile ancak forklift sınıfına giren makineler kullanılabilir.Operatörlük belgesi ehliyete g sınıfı olarak işletildiyse ehliyet sınıflarının yan tarafına forklift ibaresi yazılır, taşıt trafiği yolunda ve iş sahalarında sadece forklift kullanabilir.Örnek aşağıdaki gibi..

 

 

Loder Kepçe Belgesi

Etiketler: , , , , ,


1 Comment

forklift ehliyeti

31 Ocak 2012 at 6:13 pm

Forklift Kursu

Yorum Bırakabilirsiniz